Mobilná aplikácia JASOŇ

od novembra 2018

Použité technológie

Power Apps, Power Automate, SharePoint, Microsoft 365, MS Access

Pre operačné systémy

Android, iOS & Windows

Automatický export údajov

KML pre Google Earth Pro/Maps, XLSX pre AVES Symfony

Využívané funkcie

GPS, nadm. výška, fotoaparát, nahrávanie zvuku, notifikácie

Klient

Ornitologické združenie

Farebný motív

tmavý & svetlý

Dátový režim

online & offline

Online vedecké články vzniknuté s podporou mobilnej appky JASOŇ

Hashtag

#JASOŇ

_predstavujeme Power Apps

mobilnú aplikáciu JASOŇ

Skvelá appka na zapisovanie pozorovaní rôznych druhov živočíchov (napr. AVES, AMPHIBIANS, ORTHOPTERA, MANTODEA, ARTIODACTYLA ale aj REPTILIA a podobne) priamo v teréne, bez ohľadu na pripojenie k internetu (online-offline), určená pre potreby ochrany prírody a rôznych živočíšnych druhov. Aplikácia automaticky načítava GPS súradnice pre zapisované pozorovania, v offline režime je extrémne rýchla a po pripojení k internetu v dávke odošle offline záznamy do online databázy. Súčasťou appky sú aj prehľadné grafy a ďalšie štatistiky o živočíšnych druhoch. Maximálny užívatľský komfort zabezpečuje aj automatický export údajov vo formáte KML pre Google Earth Pro/Maps a XLSX pre AVES Symfony. Tým sa zvyšuje a zjednodušuje prístup k dátam pre ďalších kolegov od nás ale aj zo zahraničia.

Appka JASOŇ bola rozšírená o samostatnú zjednodušenú verziu JASOŇ mini, ktorá slúži na zapisovanie externými pozorovateľmi a ďalšími spolupracovníkmi priamo v teréne. Každý zápis pozorovania podlieha autorizácii (schváleniu) zodpovedného vedeckého pracovníka. Až po schválení zápisu sa pozorovanie automaticky presunie do hlavnej databázy pozorovaní, ktorá takto ostáva maximálne dôveryhodná a všetky dáta sú garantované a použiteľné pre vedecké projekty a následné publikovanie. Pretože sa počet používateľov stále rozrastá, najnovšie JASOŇ mini môžu používať v tmavom prípadne svetlom režime podľa individuálnych preferencií každého používateľa. Rovnako si každý individuálne zvolí vyhľadávanie druhov buď v latinčine alebo v slovenčine, úžasne jednoduché a zábavné!

K najnovším funkciám patrí automatické vyhodnotenie úspešnosti hniezdenia v danom roku - aplikácia vygeneruje najvyššiu dosiahnutú kategóriu hniezdenia a početnosť mláďat. V priebehu pár minút sú k dispozícii údaje za všetky druhy (aves) v aktuálnom roku pre vedecké publikácie a ďalšie spracovanie v rôznych vedeckých programoch (na Slovensku, v Rakúsku a v Českej republike).

S radosťou dlhodobo dotujeme vývoj mobilnej aplikácie JASOŇ a JASOŇ mini. Využívaním našich služieb aj vy podporíte ochranu prírody na Slovensku.
Pridajte sa k nám!

NÁHľADY OBRAZOVIEK V POWER APPS [appka Jasoň & Jasoň mini]

V súčasnej dobe databáza obsahuje viac ako 109 tisíc záznamov pozorovaní, vyše 4,6 tisíc lokalít a hniezdísk, stovky živočíšnych druhov a desiatky projektov pozorovaní vytvorené často aj v medzinárodnej spolupráci.
Dáta v cloude sú ihneď k dispozícii pre vedecké výskumy a odborné publikácie. Zdieľanie dát je úplne automatické, veľmi rýchle a užívateľsky jednoducho prístupné čo je pri medzinárodnej spolupráci určite nevyhnutné.
SharePoint Jasoň

SharePoint Jasoň

_video o Power Apps - mobilná aplikácia Jasoň

Pozrite si krátke video z reálneho fungovania a odozvy na zariadení iPhone 8. Mobilná aplikácia Jasoň aj pri niekoľkotisícových databázach funguje svižne a bez komplikácií. Funkčnosť a jednotlivé ovládacie prvky boli navrhnuté a vyladené podľa užívateľských potrieb a preferencií pre maximálny komfort pri práci v teréne.

Máte pre nás nový projekt?