Power Pages - ako nahrať súbory (upload files)

Power Pages je bezpečná platforma na rýchle vytváranie, hosťovanie a správu moderných externých podnikových webových lokalít, ktoré fungujú vo webových prehliadačoch (starší názov Power Apps Portals a portály Dynamics 365).

Power Apps - používateľom definované vlastné funkcie

Power Apps - používateľom definované vlastné funkcie

Pomocou definovaných vlastných funkcií môžeme napísať vzorec raz a opakovane ho používať v celej aplikácii Power Apps! Fantastické, na túto funkciu som netrpezlivo čakal už niekoľko rokov. Milujem toto nové rozšírenie funkcií Power Apps a teším sa, ako ho budem používať vo svojich mobilných aplikáciách.

Power Platform - kalendár plánovania práce

Power Platform - kalendár plánovania práce

Power Platform? Hračka! Poď sa so mnou pozrieť ako naplno využiješ bezplatné šablóny od Microsoftu. Začneme SharePointom, kde nám šablóna vytvorí dátovú tabuľku a automatizovaný proces (Flow) v Power Automate a vygenerujeme si aj mobilnú aplikáciu v Power Apps!

Naše Power Apps appky vo videách

Aký je najlepší zdroj údajov pre Power Apps?

Aký je najlepší zdroj údajov pre Power Apps?

Ak vyvíjate mobilné aplikácie v Power Apps, určite často riešite otázku, kde mať uložené svoje údaje. Dataverse, SQL, SharePoint alebo Excel? Toto je otázka za milión eur. Správna odpoveď je pri tom úplne jasná, je to ...

Komentáre v Power Apps - spolupracujte v tíme

Komentáre v Power Apps - spolupracujte v tíme

Nedávno som objavil novú funkciu v Power Apps - komentáre. Sú jednoduché na používanie a prinášajú spoluprácu s ostatnými vývojármi, prípadne aj poskytovanie spätnej väzby k aplikácii. Sú tiež vynikajúcim nástrojom na kontrolu kódu. Vývojári môžu diskutovať o probléme vo vlákne konverzácie a po vyriešení vlákno zavrieť. V tomto článku vám ukážem, ako používať novú funkciu komentárov v Power Apps.

Power Apps - štandardy pre užívateľské prostredie

Power Apps - štandardy pre užívateľské prostredie

Poďme sa spolu pozrieť na základné štandardy alebo normy pre užívateľské prostredie (rozhranie) v Power Apps.

Power Apps - číslovanie riadkov v kolekcii

Power Apps - číslovanie riadkov v kolekcii

Ako vývojár (developer) mobilných aplikácií v prostredí Power Apps sa určite stretávate s potrebou doplniť číslovanie riadkov do svojich kolekcií. V tomto blogu vám ukážem, ako jednoduchým vzorcom vygenerujeme čísla riadkov v kolekcii Power Apps.

Najlepší online kurz Power Apps - moja prvá appka je zameraný priamo na tvorbu mobilných aplikácií v cloudovom prostredí Microsoft 365. Dozviete sa, ako rýchlo appku vytvoriť, ako všetko potrebné nastaviť a čo znamenajú jednotlivé možnosti vrátane ich použitia.
najlepší online kurz
  • doživotný prístup
  • bez obmedzení
  • appky z praxe
Ďalší skvelý online kurz Power Automate - faktúra s By Square kódom vás rýchlo naučí tvoriť automatizované postupy v cloude na vaše každodenné opakujúce sa rutinné úlohy a činnosti. Veľmi rýchlo pochopíte prepojenie a možnosti aplikácií v skupine Power Platform.
skvelý online kurz
  • riešenia z praxe
  • doživotný prístup
  • skúsený lektor