Aký je najlepší zdroj údajov pre Power Apps?

Ak vyvíjate mobilné aplikácie v Power Apps, určite často riešite otázku, kde mať uložené svoje údaje. Dataverse, SQL, SharePoint alebo Excel? Toto je otázka za milión eur. Správna odpoveď je pri tom úplne jasná, je to ...

Komentáre v Power Apps - spolupracujte v tíme

Komentáre v Power Apps - spolupracujte v tíme

Nedávno som objavil novú funkciu v Power Apps - komentáre. Sú jednoduché na používanie a prinášajú spoluprácu s ostatnými vývojármi, prípadne aj poskytovanie spätnej väzby k aplikácii. Sú tiež vynikajúcim nástrojom na kontrolu kódu. Vývojári môžu diskutovať o probléme vo vlákne konverzácie a po vyriešení vlákno zavrieť. V tomto článku vám ukážem, ako používať novú funkciu komentárov v Power Apps.

Power Apps - štandardy pre užívateľské prostredie

Power Apps - štandardy pre užívateľské prostredie

Poďme sa spolu pozrieť na základné štandardy alebo normy pre užívateľské prostredie (rozhranie) v Power Apps.

Naše Power Apps appky vo videách

Power Apps - číslovanie riadkov v kolekcii

Power Apps - číslovanie riadkov v kolekcii

Ako vývojár (developer) mobilných aplikácií v prostredí Power Apps sa určite stretávate s potrebou doplniť číslovanie riadkov do svojich kolekcií. V tomto blogu vám ukážem, ako jednoduchým vzorcom vygenerujeme čísla riadkov v kolekcii Power Apps.

Power Automate Desktop - prevodník PDF dokumentu na TXT a Excel

Power Automate Desktop - prevodník PDF dokumentu na TXT a Excel

Tiež máte problém so spracovaním PDF dokumentu, napríklad potvrdenia objednávky od dodávateľa, v ktorom nie sú pevne dané stĺpce, dokonca každý záznam môže obsahovať rôzne informácie v rovnakých stĺpcoch? Tak ste zrejme rovnako nešťastný ako náš klient, ktorý zúfalo potreboval riešenie na takýto problém. Našťastie oslovil tú správnu firmu a my sme mu v krátkom čase a pre užívateľa na jedno kliknutie vytvorili riešenie v Power Automate Desktop. Pozrite si spracovanie PDF a jeho konverziu na TXT a ďalej na excelový súbor.

Premenujte kolekcie alebo premenné v Power Apps jedným kliknutím

Premenujte kolekcie alebo premenné v Power Apps jedným kliknutím

Nový nástroj v Power Apps "Nájsť a nahradiť" je veľmi výkonná funkcia. Môžeme ju použiť na rýchle premenovanie vytvorených kolekcií, premenných alebo obrazoviek. Už nie je potrebné meniť názvy jednotlivo alebo sťahovať zdrojový kód aplikácie a meniť ich v nejakom editore kódu. Najnovšie je možné v Power Apps (Studio) premenovanie jedným kliknutím. V tomto článku vám ukážem ako premenovať kolekcie alebo premenné v Power Apps.

Sortovanie (zoraďovanie) údajov v Power Apps

Sortovanie (zoraďovanie) údajov v Power Apps

Pridanie funkčných tlačidiel alebo ikoniek do galérie Power Apps pomáha užívateľom rýchlejšie nájsť informácie, ktoré hľadajú. Zabezpečujú, aby sa najrelevantnejšie výsledky zobrazovali v hornej časti galérie a údaje sa dali prehľadávať organizovaným spôsobom. Ak chcete poskytnúť užívateľom úžasný zážitok s používaním vašej aplikácie, musíte funkciu sortovania (zoraďovania) údajov zahrnúť do ponuky. Ukážem vám jednoduchú metódu na vytvorenie ovládacích prvkov zoradenia pre každý stĺpec v galérii.

Najlepší online kurz Power Apps - moja prvá appka je zameraný priamo na tvorbu mobilných aplikácií v cloudovom prostredí Microsoft 365. Dozviete sa, ako rýchlo appku vytvoriť, ako všetko potrebné nastaviť a čo znamenajú jednotlivé možnosti vrátane ich použitia.
najlepší online kurz
  • doživotný prístup
  • bez obmedzení
  • appky z praxe
Ďalší skvelý online kurz Power Automate - faktúra s By Square kódom vás rýchlo naučí tvoriť automatizované postupy v cloude na vaše každodenné opakujúce sa rutinné úlohy a činnosti. Veľmi rýchlo pochopíte prepojenie a možnosti aplikácií v skupine Power Platform.
skvelý online kurz
  • riešenia z praxe
  • doživotný prístup
  • skúsený lektor