Formuláre v Power Apps

Vďaka Power Apps je vytváranie formulárov skutočne jednoduché – stačí vložiť nový formulár na obrazovku, sledovať, ako sa v ňom magicky objavia polia zo zdroja údajov, potom pridať tlačidlo „odoslať“ a máte hotovo. Formuláre však majú aj mnoho ďalších funkcií, ktoré by mali skúsení tvorcovia aplikácií vedieť, aby ich mohli efektívne využívať. Zrejme už poznáte základy, čo teda ďalej? Prečítajte si pár užitočných a neočakávaných tipov, ktoré vám pomôžu stať sa majstrom vo vytváraní formulárov v Power Apps.

Power Apps - načítanie údajov z kolekcie, odoslanie emailu

Power Apps - načítanie údajov z kolekcie, odoslanie emailu

Rozbaľovacie ponuky v Power Apps dávajú užívateľom možnosť výberu požadovanej hodnoty alebo voľby. V tomto článku vám ukážem výber emailovej adresy z kolekcie ktorú si načítame zo SharePointu a následne odoslanie emailu na zvolené adresy. Ide o veľmi často používané funkcie v mobilných aplikáciách Power Apps.

Vytvárajte kaskádové (závislé) rozbaľovacie ponuky v Power Apps

Vytvárajte kaskádové (závislé) rozbaľovacie ponuky v Power Apps

Kaskádové rozbaľovacie ponuky v Power Apps sú skupinou roletiek, ktoré zobrazujú hodnoty na základe predchádzajúceho výberu v hierarchii. Keď sú dobre zostavené, pomáhajú užívateľom aplikácií rýchlo sa orientovať v inak veľkom počte možností. Napríklad výber auta by sa mohol uskutočniť výberom značky, modelu a roku v uvedenom poradí. Keď si užívateľ vyberie značku, ďalšia rozbaľovacia ponuka zobrazuje iba modely pre vybranú značku. Podobne, po výbere modelu sa zobrazia iba roky pre zvolený model.

Naše Power Apps appky vo videách

Power Apps - uloženie fotky v knižnici SharePoint

Power Apps - uloženie fotky v knižnici SharePoint

Často žiadanou funkciou mnohých aplikácií Power Apps je fotiť a následne umožniť užívateľovi pridať fotografiu do knižnice SharePoint. Na jednej strane užívatelia v mobilnom zariadení nasnímajú fotografiu pomocou fotoaparátu a na strane druhej, používatelia počítačov vyberajú obrázok z priečinka a nahrajú ho. Ovládací prvok Pridať obrázok v Power Apps robí oboje.

Filtrovanie podľa dátumov v Power Apps

Filtrovanie podľa dátumov v Power Apps

Aké sú možnosti použitia filtra pre zobrazenie údajov v Power Apps galériách na základe dátumového rozsahu? Vytvorme si spolu jednoduchú aplikáciu v Power Apps, ktorú si môžete aj stiahnúť, a popíšme si možnosti filtrovania údajov podľa dátumov.

Galérie v Power Apps - filtrovanie podľa tlačítka, hláška pre žiadne údaje

Galérie v Power Apps - filtrovanie podľa tlačítka, hláška pre žiadne údaje

Čo by sa malo stať, keď galéria Power Apps neobsahuje žiadne údaje? Ako zobrazovať alebo skrývať tlačítka podľa počtu záznamov v galérii? V tomto článku vám ukážem pár trikov pre lepší užívateľský zážitok pri práci s aplikáciami v Power Apps.

Mapy v aplikáciách Power Apps

Mapy v aplikáciách Power Apps

Využívanie máp v mobilných zariadeniach je skvelá príležitosť ako oživiť Power Apps aplikácie. Aj naši klienti majú možnosť zahrnúť do svojich aplikácií interaktívne mapy a zobraziť miesta na mape pomocou špendlíkov. Na prvý pohľad sa zdá, že je to jednoduché, ale opak je pravdou.

Najlepší online kurz Power Apps - moja prvá appka je zameraný priamo na tvorbu mobilných aplikácií v cloudovom prostredí Microsoft 365. Dozviete sa, ako rýchlo appku vytvoriť, ako všetko potrebné nastaviť a čo znamenajú jednotlivé možnosti vrátane ich použitia. Žiadne zbytočné akademické koncepty a poučky, len praktické lekcie zo skutočnej praxe a tvorby mobilných aplikácií pre klientov.

najlepší online kurz
  • doživotný prístup
  • bez obmedzení
  • konzultácia s lektorom