Sortovanie (zoraďovanie) údajov v Power Apps

Pridanie funkčných tlačidiel alebo ikoniek do galérie Power Apps pomáha užívateľom rýchlejšie nájsť informácie, ktoré hľadajú. Zabezpečujú, aby sa najrelevantnejšie výsledky zobrazovali v hornej časti galérie a údaje sa dali prehľadávať organizovaným spôsobom. Ak chcete poskytnúť užívateľom úžasný zážitok s používaním vašej aplikácie, musíte funkciu sortovania (zoraďovania) údajov zahrnúť do ponuky. Ukážem vám jednoduchú metódu na vytvorenie ovládacích prvkov zoradenia pre každý stĺpec v galérii.

$"string": Nový, lepší spôsob ako zreťaziť textové reťazce v Power Apps

$"string": Nový, lepší spôsob ako zreťaziť textové reťazce v Power Apps

Úžasný nový spôsob spájania textových reťazcov v Power Apps prichádza s funkciou $"string". Umiestnenie symbolu $ pred akýkoľvek textový reťazec prichádza vo verzii Power Apps 3.22041.23. Ak vám nefunguje táto nová funkcia, aktualizujte svoju verziu v nastaveniach Power Apps. Potom môžete napísať akúkoľvek funkciu alebo premennú v rámci páru zložených zátvoriek { } v textovom reťazci. V tomto článku vám ukážem, ako použiť $"string" na zreťazenie textového reťazca v Power Apps.

Matematické funkcie v Power Apps

Matematické funkcie v Power Apps

Matematické funkcie patria medzi vôbec najpoužívanejšie funkcie v Power Apps. Našťastie sú to tiež niektoré z najjednoduchších funkcií, ktoré sa dajú ľahko naučiť. Matematika v Power Apps má veľa spoločného s Microsoft Excel. Mnohé zo základných funkcií ako SUM a COUNT sú úplne rovnaké. V tomto článku uvediem všetky bežne používané matematické funkcie Power Apps a ukážem príklady ich použitia.

Naše Power Apps appky vo videách

Ukazateľ priebehu spracovania v Power Apps

Ukazateľ priebehu spracovania v Power Apps

Aj keď vývojári maximálne optimalizujú svoje Power Apps mobilné aplikácie, môže sa stať, že proces načítania alebo uloženia údajov môže trvať dlhšie ako pár sekúnd. Aj preto je dôležité dať užívateľovi vedieť, že procesy bežia, aby nebol zbytočne netrpezlivý. V našej aplikácii Jasoň a Jasoň mini napríklad aplikácia načíta niekoľko tabuliek s údajmi do kolekcií, pričom niektoré tabuľky majú viac ako 4 tisíc záznamov. Ukážeme si, ako vytvoriť tzv. ProgressBar - ukazateľ priebehu spracovania.

Formuláre v Power Apps

Formuláre v Power Apps

Vďaka Power Apps je vytváranie formulárov skutočne jednoduché – stačí vložiť nový formulár na obrazovku, sledovať, ako sa v ňom magicky objavia polia zo zdroja údajov, potom pridať tlačidlo „odoslať“ a máte hotovo. Formuláre však majú aj mnoho ďalších funkcií, ktoré by mali skúsení tvorcovia aplikácií vedieť, aby ich mohli efektívne využívať. Zrejme už poznáte základy, čo teda ďalej? Prečítajte si pár užitočných a neočakávaných tipov, ktoré vám pomôžu stať sa majstrom vo vytváraní formulárov v Power Apps.

Power Apps - načítanie údajov z kolekcie, odoslanie emailu

Power Apps - načítanie údajov z kolekcie, odoslanie emailu

Rozbaľovacie ponuky v Power Apps dávajú užívateľom možnosť výberu požadovanej hodnoty alebo voľby. V tomto článku vám ukážem výber emailovej adresy z kolekcie ktorú si načítame zo SharePointu a následne odoslanie emailu na zvolené adresy. Ide o veľmi často používané funkcie v mobilných aplikáciách Power Apps.

Vytvárajte kaskádové (závislé) rozbaľovacie ponuky v Power Apps

Vytvárajte kaskádové (závislé) rozbaľovacie ponuky v Power Apps

Kaskádové rozbaľovacie ponuky v Power Apps sú skupinou roletiek, ktoré zobrazujú hodnoty na základe predchádzajúceho výberu v hierarchii. Keď sú dobre zostavené, pomáhajú užívateľom aplikácií rýchlo sa orientovať v inak veľkom počte možností. Napríklad výber auta by sa mohol uskutočniť výberom značky, modelu a roku v uvedenom poradí. Keď si užívateľ vyberie značku, ďalšia rozbaľovacia ponuka zobrazuje iba modely pre vybranú značku. Podobne, po výbere modelu sa zobrazia iba roky pre zvolený model.

Najlepší online kurz Power Apps - moja prvá appka je zameraný priamo na tvorbu mobilných aplikácií v cloudovom prostredí Microsoft 365. Dozviete sa, ako rýchlo appku vytvoriť, ako všetko potrebné nastaviť a čo znamenajú jednotlivé možnosti vrátane ich použitia. Žiadne zbytočné akademické koncepty a poučky, len praktické lekcie zo skutočnej praxe a tvorby mobilných aplikácií pre klientov.

najlepší online kurz
  • doživotný prístup
  • bez obmedzení
  • konzultácia s lektorom